Ogłoszenie
  Wysłany: Problem z instalacją Cytuj
Uzytkownik


Witajcie, Od pewnego czasu mam problem z zainstalowaniem nowych wersji programu. Pojawia się następujący komunikat: "Nie można otworzyć programu deinstalacyjnego do zapisu: Access to C:\windows\ekAzek Download\uninstall.exe was denied. C:\windows\ekAzek Download\uninstall.exe" Dzieje się to na samym początku podczas procesu Tworzenia Deinstalacji. Bardzo możliwe, że w systemie coś się pokopało, bo ponad miesiąc temu wyskoczył mi błąd krytyczny i musiałem przywracać system. Teraz wygląda to jakby niektóre programy nie miały dostępu do podkatalogów Windows lub do Pulpitu. Od razu mówię, że wszelkie atrybuty "Read only" są zdjęte. Kojarzycie tego typu problem? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. pozdrawiam

Wysłany: Cytuj
Administrator



A instalujesz program jako Administrator? Instalator powinien po uruchomieniu żądać prawa admina a gdy w systemie jest włączony UAC jeszcze powinno pojawić się okienko "Kontrola konta użytkownika" i powinieneś potwierdzić Tak.

Jeżeli instalator z jakiegoś powodu przy uruchamianiu nie chce praw admina to go ręcznie uruchom na prawach administratora kliknij prawym i wybierz Uruchom jako administrator.

Wysłany: Cytuj
Uzytkownik


Oczywiście, że jako administrator, gdyby to była tylko taka kwestia to nie problem. Niestety tu jest coś grubszego, trochę się znam na komputerach, ale w tym wypadku nie potrafię dojść o co biega... :/
Rozumiem, że wszystkim innym nowe wersje instalują się bez kłopotów, więc nie jest problem z Waszym programem, u mnie musiało się coś poknocić.
Podobnie również nie mogę zapisywać ani edytować plików Office na pulpicie, ale to już temat nie na to forum raczej:)

Przewertowałem już różne fora w poszukiwaniu jakichś wskazówek/rozwiązania, ale na razie bezskutecznie.
A przecież nie będę reinstalował całego system (nie mam czasu i nie chce mi się ;)

Wydaje mi się, że może być potrzeba pogrzebania w rejestrze, być może coś związanego z dostępem do katalogów systemowych, ale aż tak szczegółowo się nie znam.

Z komputerami mam regularną styczność od ponad 18 lat i pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło (Win 7) :|

No coż, jeśli ktoś miał podobny problem albo domyśla się co jest grane, to będę zobowiązany :)

Wysłany: Cytuj
Administrator



Coś masz z uprawnieniami dostępu że admin nawet nie ma prawa do zapisu w folderze Windows ale nie wiem dokładnie co :/

Pobierz jeszcze raz instalator programu przerobiłem aby deinstalator nie tworzył się w folderze Windows tylko AppData a jak to nie pomoże to zawsze możesz skorzystać z wersji programu bez instalatora dostępnej w temacie http://ekazek.pl/forum/vi...p=196062#196062

Wysłany: Cytuj
Uzytkownik


Co prawda wersja instalacyjna nadal nie hula u mnie, ale nawet nie wiedziałem, że jest wersja bez instalatora i po uruchomieniu śmiga bez zarzutu!!! :)

Super, dzięki za pomoc, o Wielki elektorniczny kAzimierzu! :D (takie pierwsze co mi przyszło do głowy, hehe)



[]
Wyświetl posty z ostatnich:

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13